Klinika Uniwersytetu SWPS

Aktualności

Aktualności

O klinice

Usługi

Dla Rodziny

Dla Pary

Dla Jednostki

Zespół

Kontakt

Blog

Umów wizytę

729 988 560

Umów wizytę online

Aktualności

O klinice

Dla Rodziny

Dla Pary

Dla Jednostki

Kontakt

Zespół

Umów wizytę

729 988 560

Slider

Blog

Gesty i słowa, czyli znaki, które znaczą

  Znak rozpoznania jest wszystkim tym, co pokazujemy i mówimy innym, ale również sobie.

Czytaj więcej

Oswajanie tygrysa

  Od lat kultura, w której żyjemy, „mówi” nam, że nad trudnymi w przeżywaniu emocjami – a taką jest lęk - należy panować, najlepiej je ignorować lub wygaszać.

Czytaj więcej

Pić inaczej - o redukcji szkód słów kilka

  Uzależnienie czy nadużywanie jest tylko jednym z jego elementów, takim, który nie pozostaje w oderwaniu od reszty. To pozwala wyjść z błędnego koła mówienia o tym, że się piło po to, żeby nie pić i przyjąć szerszą perspektywę.

Czytaj więcej

Czy jestem alkoholikiem? O zaletach dzielenia włosa na czworo

  Chyba każdy kto zauważa u siebie problem z nadużywaniem alkoholu, prędzej, czy później zada sobie pytanie: czy jestem alkoholikiem? I jest to pytanie przerażające, bo odpowiedzieć na nie twierdząco, to jak przekroczyć Rubikon.

Czytaj więcej

Problem z alkoholem lub narkotykami - gdzie szukać pomocy?

  Doświadczenie pokazuje, że najczęściej o wyborze miejsca leczenia przez osobę, która ma problem z piciem bądź zażywaniem, decyduje przypadek.

Czytaj więcej

Terapia systemowa - nie tylko dla par i rodzin

  To co dzieje się dalej polega spotkaniu dwóch światów – klient jest ekspertem od samego siebie, terapeuta zajmuje się procesem.

Czytaj więcej

Rozmowa z psychoterapeutką Katarzyną Kaniecką

  Zobaczyłam, o ile trudniejsze jest dla nastolatka odpowiadanie samemu sobie na całą masę pojawiających się w nim pytań, jeżeli nie ma przy nim kogoś, kto jest stałym i niezmiennym punktem w jego świecie.

Czytaj więcej

Znaczenie nowoczesnych technologii dla rozwoju mowy dziecka

  Telewizja, komputer, tablet, smartphone ani elektroniczna zabawka nie są w stanie zastąpić wspólnych zabaw, czytania książek, rozmów i innych doświadczeń, które umożliwią dziecku poznawanie otaczającej go rzeczywistości.

Czytaj więcej

DDA – zodiak, szuflada, sprężyna

  Nie trzeba wiele wysiłku, żeby zapisać zespół objawów DDA w horoskopowej konwencji: „W najbliższych latach nie znajdziesz upragnionej bliskości, a związki z innymi będą pełne kłopotów. Choć starasz się realizować swoje cele, ich ukończenie wciąż pozostanie poza twoimi możliwościami…”

Czytaj więcej

Rozmowa z psychoterapeutką

  Ważne jest by pamiętać, że każda choroba somatyczna ma swój psychiczny korelat, a każde cierpienie psychiczne ma swoje odzwierciedlenie w ciele.

Czytaj więcej

O pracy psychoterapeuty.. i nie tylko - Maciej Olsztyński

  To co dzieje się dalej polega spotkaniu dwóch światów – klient jest ekspertem od samego siebie, terapeuta zajmuje się procesem.

Czytaj więcej

Naznaczone przez ciało

  Prawidłowy obraz ciała jest niezwykle ważny dla tworzenia się tożsamości. U nastolatków stosunek do niego staje się bardzo emocjonalny.

Czytaj więcej

Słowa, które mówią

  W komunikacji typu „Ja” przyglądamy się temu, czego potrzebujemy i jak się z tym czujemy, odnosimy się do nas samych.

Czytaj więcej

"Moje dziecko jest niegrzeczne” - i co ja mam teraz zrobić?

  Najczęściej na wychowanie naszych dzieci przekładamy własne wzorce z dzieciństwa (zarówno dobre jak i te negatywne) oraz własne doświadczenia.

Czytaj więcej

Dorastające dziecko musi się buntować - nastolatek w izolacji

  Zachodzącego w mózgach młodych ludzi „remontu” nie można zawiesić na czas domowej kwarantanny.

Czytaj więcej

Pandemia z perspektywy psychiatry

  Każdy rodzic ma swoje ograniczenia, a nastolatki wyraźnie je widzą i potrafią nazywać. Zdarza się, że ze zdumiewającą precyzją opisują rodzicielskie wady i irracjonalne zachowania

Czytaj więcej

Koronawirus i jego wpływ na psychikę z perspektywy psychoterapeuty

  Epidemia koronawirusa powoduje wiele lęków, poczucie niepewności, zagrożenia w mniejszym bądź większym stopniu u każdego.

Czytaj więcej

Jak sobie radzić w obliczu pandemii? Ekspert radzi.

  Nasze życie zmieniło się w dość radykalny sposób i przypuszczalnie mało kto był przygotowany na zaistnienie takiego scenariusza zdarzeń.

Czytaj więcej

Czego się lękam, gdy się lękam i czy można coś z tym zrobić?

  Poczucie zagrożenia koronawrusem, wywołuje u wielu ludzi na całym świecie stan „pogotowia lękowego”, który charakteryzuje się wzmożonym napięciem lękowym oraz odczuwaniem stresu i przemęczenia.

Czytaj więcej

Jak wspierać nastolatka w czasie pandemii?

  Obecna sytuacja stworzyła nową, inną jakościowo przestrzeń dla rozwijania relacji w rodzinie. Rodzice nastolatków mają więcej okazji, by spotkać się ze światem dorastającego dziecka. Spędzany wspólnie w domach czas można poświęcić na pogłębianie uważności w kontakcie.

Czytaj więcej

Jak wspierać nastolatka w czasie pandemii? część II

  Każdy rodzic ma swoje ograniczenia, a nastolatki wyraźnie je widzą i potrafią nazywać. Zdarza się, że ze zdumiewającą precyzją opisują rodzicielskie wady i irracjonalne zachowania

Czytaj więcej

W jaki sposób rozmawiać z dziećmi o koronawirusie?

  Dzieci słyszą to, co się dzieje dookoła, nasze rozmowy np. gdy komentujemy doniesienia z mediów, widzą naszą reakcję

Czytaj więcej

Kochanie domyśl się, o co mi chodzi. AUDIO

  Każdy z nas pragnie szczęścia i bliskości z drugą osobą. Marzymy o związkach spełnionych - tym bardziej, że sami sobie wybieramy partnerów naszego życia. Mamy dobre intencje i chcemy, aby w naszym życiu dobrze się działo... Kochanie domyśl się, o co mi chodzi. AUDIO Realność naszych relacji pokazuje jednak, że często przypisujemy...

Czytaj więcej

Jak wzmacniać poczucie własnej wartości u dzieci. VIDEO

  Rozwijanie poczucia wartości u dziecka daje mu w przyszłości odpowiednie narzędzia do funkcjonowania w społeczeństwie, odkrywania siebie w relacji ja – ludzie, ja – praca, ja – moje życiowe cele. Jak wzmacniać poczucie własnej wartości u dzieci. VIDEO   Czy potrafimy wzmacniać poczucie wartości u dziecka? W jaki sposób oceniać pracę dziecka i...

Czytaj więcej

Między walką a bliskością. Przyglądając się związkom. VIDEO

  Magdalena Sękowska opowiada o wzorcach relacji i o pozytywnych odpowiedzi dla wdrukowanych schematów. Między walką a bliskością. Przyglądając się związkom. VIDEO   O autorce Magdalena Sękowska - psycholog, psychoterapeuta, dyrektor Kliniki Uniwersytetu SWPS.

Czytaj więcej

Ponad 1000 fanów na fan page

  Rozmawiamy z Państwem w social media, wzajemnie sie uczymy i polecamy wartościowe treści. Ponad 1000 fanów na fan page Kliniki Fan page Kliniki to informacje o nowych wydarzeniach, wartościowe linki, cytaty i przemyślenia. Jest z nami już ponad 1000 osób. Dziękujemy za zaufanie! Zapraszamy do dołączenia do naszego grona.

Czytaj więcej

Ja i TY to jedno, czyli o wciągającej mocy symbiozy w związku

  Tendencje symbiotyczne oznaczają trudności jednostki w odnalezieniu i zaznaczeniu własnej autonomicznej tożsamości.

Czytaj więcej

Diagnoza psychologiczna - rozpoznanie czy poznanie?

  W psychoterapii diagnoza jest nie tylko punktem wyjścia, zbiorem informacji o pacjencie i jego objawach, ale także wpisanym w proces zmiany, elementem stałej refleksji terapeuty.

Czytaj więcej

Lęk - co robić, kiedy z codziennego towarzysza staje się wrogiem

Lęk może być więc strażnikiem i drogowskazem. Jednak gdy wymyka się spod kontroli, utrudnia podejmowanie decyzji a w codzienność wprowadza ciągłą walkę z niewidzialnym wrogiem.

Czytaj więcej

Czy można rozstać się bez walki?

Nie jest to łatwe i nie zawsze możliwe, ale na pewno warto podjąć próbę i skorzystać z pomocy mediatora – niezależnej i bezstronnej osoby - która ułatwi i poprowadzi rzeczową rozmowę pomiędzy dwojgiem ludzi, którzy zadecydowali o zakończeniu związku.

Czytaj więcej

Klinika Uniwersytetu SWPS Rodzina - Para - Jednostka

psychoterapia dorosłych

ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10, 61-719 Poznań


psychoterapia dzieci i młodzieży

ul. Winogrady 69, 61-659 Poznań

Nasi Partnerzy:

Klinika Uniwersytetu SWPS Fundacja Uniwersytet Dzieci

Godziny pracy

poniedziałek - piątek

od 9:00 do 21:00

Zasady współpracy »

Umów wizytę

Zadzwoń do nas: 729 988 560

lub zostaw swój numer, oddzwonimy:

Dziękujemy, oddzwonimy najszybciej jak to będzie możliwe.

© 2017 Klinika Uniwersytetu SWPS Rodzina - Para - Jednostka, ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10, 61-719 Poznań, tel. 729 988 560.